مطالعات خاورمیانه

در این وبلاگ سعی برآن است تا موضوعات علمی و خبری در زمینه ی مطالعات منطقه ی خاور میانه ارائه گردد.

دعوت به جنگ نتانیاهو، در مقابل دعوت به صلح جهانی روحانی
نویسنده : امیر جعفری - ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٧/۱۱
 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عنوان آخرین سخنران مجمع عمومی سازمان ملل، بار دیگر ایران را تهدید کرد و خواستار تحریمها و فشار بیشتر بر ایران برای تن دادن به خواسته های نامعقول خود شد. یادداشت پیش رو تحلیلی از موقعیت ایران در دور جدید مذاکرات ارائه می دهد و پوچ و بی اساس بودن تهدیدات رژیم صهیونیستی را در شرایط جدید بررسی می کند. 


 
 
گزارشی از عملیات های غافلگیر کننده نیروی هوایی اسرائیل در گذشته
نویسنده : امیر جعفری - ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٧/٩
 

 

یک اکتبر 1985 مصادف است با تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به تونس. در این عملیات هدف مقر سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) بود که به دنبال آن مقر به طور کامل منهدوم و 60 نفر کشته شدند. رژیم صهیونیستی در طول عمر خود، چندین بار از اینگونه عملیات ها انجام داده که دراین گزارش به مهمترین آنها پرداخته خواهد شد. آشنایی با این گونه حملات دشمن، برای پیشگیری، مقابله و دفع آن ضروری و لازم است.


 
 
زراد خانه اتمی رژیم صهیونیستی خطری برای امنیت جهانی
نویسنده : امیر جعفری - ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٧/۳
 

با توجه به برگزاری اجلاس خلع سلاح در سازمان ملل

در حالی ایالات متحده و کشورهایی اروپایی فشار خود را برای خلع سلاح شیمیایی سوریه افزایش داده اند و این کشور را تهدید به جنگ کرده اند و از سوی دیگر نیز با تحریم و تهدید برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را تهدیدی برای جهان می دانند، رژیم صهیونیستی در منتها الیه جنوب غربی آسیا، زرادخانه هسته ای خود را با بیش از 200